Retrospectivă blog – 2015

Câteva note persoanle:

Recunosc că am scăzut cantitativ dar din punctul meu de vedere am crescut calitativ. Chiar dacă timpul nu îmi permite să stau pe blog cât aş vrea sunt fericit pentru că reuşesc prin postările mele să ajut şi să informez lume. Am şters o grămadă depostări vechi care nu mai erau de actualitate sau aveau link-uri care nu mai duceau nicăieri.

În continuare îmi place să scriu, îmi place să vă ajut, îmi place să vă informez şi cu siguranţă voi face asta mult şi bine. Nu îmi rămâne decât să vă mulţumesc pentru vizită şi vă mai aştept :D

Retrospectiva blogului pe 2015 este oferită de JetPack care înglobează pluginul SiteStats (printre multe altele).

Acestea fiind spuse:

Blogul s-a bucurat anul aceste de peste 450,000 de viualizări.

Cea mai “aglomerată” zi din an a fost 13 Martie când s-au înregistrat 2,226 de vizualizări şi postarea care a fost cea mai accesată în ziua respectivă a fost Destinaţii internaţionale (Europa) unde poţi folosi minutele din DigiMobil.

În 2015 am creat 488 de postări (fără postarea aceasta, evident); în total blogul având 5,601 postări.

Maxim 28 de zile am rezistat să fac cel puţin o postare/zi. E o performanţă şi asta pentru că de regulă în weekend sunt foarte ocupat şi nu prea am timp să intru în online pe blog/să citesc presa etc.

De asemnea, zilele în care se pare că fac cele mai multe postări sunt Miercuri şi Joi. Din totalul de 488 de postări făcute anul acesta, 95 le-am făcut Miercurea şi Joia.

Postările cu cele mai multe vizualizări în 2015 sunt:

  1. Cum să editezi lista de canale la TV Samsung – 198 comentarii
  2. Cum sa repari eroarea cu genuine sub Windows 7 – 121 comentarii
  3. Totul despre Smart Cam CI+ de la RCS RDS – 310 comentarii
  4. Cum se configurează routerul ZTE H218N de la RCS RDS – 66 cometanrii
  5. Card CI+ RCS RDS testat pe 3 Tv-uri Samsung – 228 comentarii

Top 5 site-ul de unde mi-a venit trafic în 2015:

  1. facebook.com
  2. plus.google.com
  3. forum.softpedia.com
  4. rss.ighome.com
  5. mannius.ro

Blogul a fost accesat din nu mai puţin de 131 de ţări: RO pe locul 1 urmate de SUA şi ţările din UE.

 

Raportul anual îl puteţi găsi reprezentat grafic AICI.

mortu.eu in 2015 - raport anual

Facebook comments:

Comentezi !?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.